Miłosne rymowanki dla ukochanej osoby

Nasze plany i postanowienia noworoczne często związane są z ukochaną osobą. Bywa więc tak, że składając jej życzenia uwzględniamy je w naszych słowach. Wypowiadamy je spontaniczne, pod wpływem chwili lub układamy je wcześniej w staranny sposób.

Miłe słowa pod adresem bliskich, a szczególnie ukochanej osoby, padają z naszych ust w Sylwestra, tuż po godzinie dwunastej. Natomiast życzenia noworoczne można składać również przez cały dzień 1 stycznia – osobiście, przez telefon czy za pośrednictwem kartek elektronicznych. Jeśli chcemy, żeby ktoś na kim nam szczególnie zależy mógł odczuć, iż w życzenia dla niego dotyczące całego Nowego Roku zostały naprawdę dobrze przemyślane, możemy podarować mu rymowankę. Najlepiej wymyślić ją samodzielnie, wtedy będzie naprawdę specjalna. Jednak można też poszukać inspiracji w Internecie. Można tam znaleźć na przykład propozycje takie jak ta:

„Stary Rok odchodzi wielkimi krokami,
niech więc złe chwile zostaną za nami.
Niech Nowy Rok przyniesie dużo zdrowia,
radości a przede wszystkim morze miłości!”

Natomiast osoby, które są ze sobą już dość blisko i wyznały sobie miłość mogą obdarowywać się takimi rymowankami:

„Zróbmy razem duży krok,
bo nadchodzi Nowy Rok.
Przyniesie nam szczęście każdego dnia,
jeśli będziemy razem – Ty i ja!”

„Jesteśmy razem w ta piękną noc,
pijemy szampana, zabawy jest moc.
Niech cały Nowy Rok tak upływa,
jeśli będę z Tobą, to będę szczęśliwa!”.

„Żadnych rozczarowań i nieprzyjemności,
niech ta miłości zawsze w naszych sercach gości.
Tego życzmy sobie w sylwestrową noc,
bo dzisiaj życzenia mają wielką moc”.

Na pewno wyjątkowo miło wspomina się Sylwestra, podczas którego usłyszało się tego typu słowa lub otrzymało rymowany wierszyk na piśmie. Oczywiście życzenia dla ukochanej osoby mogą przybierać też znacznie poważniejszą formę. Przykładem mogą być cytaty pochodzące z utworów wielkich poetów lub refleksyjne życzenia w duchu katolickim. Dla osób wierzących mogą one bardzo wiele znaczyć, zwłaszcza jeśli pochodzą od kogoś, kogo się kocha. Odwołują się często do woli i wszechmocy Boga – wyrażają wdzięczność za to, że doprowadził do spotkania oraz nadzieję, że miłość przetrwa nie tylko nadchodzący rok, ale do końca życia.